Вебінар буде корисним для керівників, HR-менеджерів, представників профспілок, працівників служб по роботі та навчанню персоналу.
Кваліфікаційні центри - це механізм чи інструмент для регулювання кваліфікацій працівників в Національній системі кваліфікацій?
Яка роль і завдання Кваліфікаційних центрів, як засобу розвитку потенціалу персоналу підприємств?
Чи існують приклади практичного застосування понять: повна, часткова, мікро- та макро-кваліфікації? Що ці поняття означають в Національній системі кваліфікацій?
День незнань
Не дурницю робили греки, що цікавились так гаряче корисними для здоров'я фізичними розвагами. Їхні Олімпійські ігри були видовищем розумнішим і кращим за наш цирк.
Минулого року ми вперше провели "День незнань", який став яскравим стартом нового навчального сезону. Цього року ми пішли далі та організували справжню ЦпонОлімпіаду! 🏅
Наші учасники поділилися на дві команди з цікавими назвами — "Цпонікі" та "Водяний котел". Вони змагалися в незвичних, але дуже веселих випробуваннях, де переможцями стали не ті, хто найшвидший чи найсильніший, а ті, хто показав справжню командну згуртованість і ентузіазм.
Всі ми отримали море позитивних емоцій, сміху та незабутніх вражень. Ця подія стала чудовим початком нового навчального року!
В «Єдиному вікні послуг» служби зайнятості доступні сотні програм підтримки ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю
Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів, які працюють у регіонах України. Тепер вся інформація про послуги служби та інших недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці.
Держслужба зайнятості завдяки «Єдиному вікну послуг» впорядкувала дані про програми підтримки для вразливих категорій громадян та об’єднала довкола них не лише регіональні центри, а й комунальні установи, благодійні фонди, недержавні та громадські організації, міжнародних партнерів.
Це дозволяє людям отримати інформацію про різноманітні соціальні послуги та підтримку з боку недержавних організацій, а також консультації і допомогу, що безпосередньо впливають на подальше професійне життя, навчання, працевлаштування, відкриття власної справи тощо. Так, наприклад, внутрішньо переселені люди можуть дізнатися де отримати гуманітарну, матеріальну, юридичну або психологічну допомогу, відновити документи та інше, ветерани та ветеранки знайдуть інформацію про можливості адаптації військового досвіду у цивільне життя або відкриття власної справи чи отримання нової цивільної професії, людям з інвалідністю організації-партнери нададуть необхідну їм допомогу.
Людина самостійно може отримати інформацію про допомогу у своїй області та громаді. Для цього необхідно на сайті Державної служби зайнятості перейти за посиланням «Єдине вікно послуг», де розміщені дані організацій-партнерів, що пропонують свої соціальні послуги.
Варто обрати з випадного списку регіон, район і громаду та вказати, хто шукає допомогу: ВПО, учасник чи учасниця бойових дій або особа з інвалідністю. Далі натиснути опцію «шукати». Система видасть перелік організацій, види послуг та контактні телефони.
Крім того, громадські організації можуть самі подати свої дані на портал та після перевірки стати партнерами служби зайнятості. Свого часу так зробив благодійний фонд «Щедрик» з Миколаївщини. Він долучився до сервісу «Єдине вікно послуг», щоб допомагати внутрішньо переміщеним особам в навчанні, перекваліфікації та працевлаштуванні. У першій його програмі взяла участь 51 людина зі статусом ВПО, які безкоштовно отримали професії пекаря, кравця й вебдизайнера та надалі знайшли роботу.
Щоб дізнатися більше про можливості державних та громадських програм допомоги, які об’єднав сервіс «Єдине вікно послуг», слід звернутися до центру зайнятості у найближчому місті. Також звернувшись до найближчого центру зайнятості, можна отримати не тільки супровід у працевлаштуванні та кар’єрне консультування, а й інформацію щодо:
- відновлення документів;
- гуманітарної і психологічної допомоги;
- соціального захисту;
- отримання житла;
- медичного обслуговування;
- грантів для розвитку й відкриття власної справи;
- безоплатного навчання й перекваліфікації.
Фахівці поспілкуються з відвідувачем, врахують його ситуацію та потреби й розроблять персональний план дій. У центрі зайнятості оцінять, які послуги вони зможуть надати самі, а для яких долучать партнерські організації.
Конкурсний рух не зупиняється! Ми відкриваємо для себе все нових й нових партнерів! Банер «Місто майстрів» крокує по місту! Підприємства визнають Центр як рушійну, організаційну силу. Адже центр професійної освіти і навчання – це не просто «кузня кадрів», а в перше за все логістичний вузол де перетинаються всі потоки пов’язані з ринком праці.
На передодні Дня металургів та гірників, за ініціативою ПАТ «ПВП Кривбасвибухпром» та Приватного закладу «Центр професійної освіти і навчання» відбувся конкурс професійної майстерності з професії «водій навантажувача». За звання кращого за професією боролися сім конкурсантів представників чотирьох підприємств міста.
Конкурсні завдання Траса перешкод та Вправний штебелер виявилися не такими вже простими! Учасникам необхідно було продемонструвати вміння та навички керування вілочним навантажувачем під час навантаження, розвантаження, переміщення та укладання вантажів у штабелі, знання правила підйому, переміщення та укладання вантажів, правила руху по території підприємства і встановлену сигналізацію, акуратність, охайність та безпеку праці…
Кращим за професією став Юрій ЗАЇКА, водій навантажувача ТОВ «Лінксервіс КР». Друге місце зайняв Олександр АЛФІМОВ, представник господарів бази конкурсу ПАТ «ПВП Кривбасвибухпром». Третім став Іван КОНЦЕВИЧ, працівник ТОВ «Дизельсервіс».
"Електротехнічний марафон - 2024р"
Читайте про нас у п'ятому номері журналу "Охорона праці"
Читайте про нас в першому номері журналу "Охорона праці"
АНОНС
ПРЕДМЕТНИЙ ТИЖДЕНЬ ДО ДНЯ ЕНЕРГЕТИКА
З задоволенням повідомляємо, що заходи в рамках предметного тижня до Дня Енергетика в Приватному закладі «Центр професійної освіти і навчання» пройдуть з 18 по 22 грудня 2023 року.
До участі у предметному тижні запрошуються науковці, освітяни, державні службовці, представники місцевого самоврядування, громадськість:
✔ електротехнічний персонал підприємств: головні енергетики, енергетики, начальники енергетичного підрозділу, інженери-електрики, відповідальні за електрогосподарство;
✔ електромонтери, електрослюсарі, електромонтажники;
✔ викладачі, майстри та інструктори виробничого навчання електротехнічних дисциплін закладів освіти незалежно від ступеню акредитації або атестації, форм власності і підпорядкування;
✔ здобувачі професійної освіти які опановують професії і спеціальності електротехнічного спрямування закладів освіти незалежно від ступеню акредитації або атестації, форм власності і підпорядкування;
✔ здобувачі освіти загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти
18 грудня - з 10.00 до 12.00 - Панельна дискусія: Смарт-міста та розумні мережі. Для реєстрації переходьте за посиланням http://surl.li/ngdcp
19 грудня - з 14.00 до 17.00 - Естафета (квест) для самих юних
учасників. Для реєстрації переходьте за посиланням http://surl.li/nghgo.
20 грудня - 10.00 до15.00 - Конкурс проєктів «Сучасний урок в форматі дистанційного навчання». Для реєстрації переходьте за посиланням http://surl.li/nginj.
21 грудня - 10.00 до 14.00 - Технічний турнір – гра знавців електрики «Брейн - ринг». Для реєстрації переходьте за посиланням http://surl.li/ngiqu.
22 грудня - 13.00 до 15.00 - Підведення підсумків. Нагородження переможців
2 жовтня
“Дванадцять миттєвостей життя”
Цього року Центру професійної освіти і навчання виповнилось дванадцять років. Дванадцять років тому ми розпочали свій шлях з мрією, а сьогодні ми маємо вже певні досягнення: ми розширили горизонти, зустріли партнерів та друзів, реалізуємо найбільш амбіційні проекти та готові до нових викликів здобутків.
Дванадцять років за східним календарем означають дванадцятирічний цикл земних гілок, представлених астрологами у вигляді зодіакальних тварин.
Наш шлях розпочався у 2011 році під знаком Білого Металевого кролика, цього року дванадцятирічний цикл життя Приватного закладу “Центр професійної освіти і навчання” закінчився, розпочинаючи новий.
Також, важливий аспект, який не може залишитись поза увагою - це наші надійні партнери, яких ми запросили для вручення пам’ятних відзнак, Кожен з дванадцяти запрошених партнерів у своєму напрямку, допомагали нам досягти успіхів і розвитку нашої діяльності.
ТОВ “Фенікс Контракт” - генеральний директор МАКСИМЕЦЬ Андрій Романович; Український державний університет імені М.П. Драгоманова - В.о декана факультету ЧЕРНОВА Тетяна Юріївна; Координаційна рада “Кривий ріг - рідне місто” - депутат верховної ради ІІ скликання СТЕПАНЮК Дмитро Петрович; журнал “Охорона праці” - Головний редактор МАТВІЙЧУК Дмитро Лаврентійович; Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти - ВАСИЛИНЕНКО Віктор Михайлович; Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського - докторант національного авіаційного університету РОСТОКА Марина Львівна; ТОВ “ЕРТАНЗ” - директор ЄРЬОМЕНКО Олександр Васильович; Управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської - РИЖКОВА Ірина Олексіївна та Відділ розвитку підприємництва та економіки Покровського району у місті Кривий Ріг - НІКОНОВА Галина Володимирівна; факультет Криворізького національного університету - доктор технічних наук СІНЧУК Олег Миколайович; Криворізька філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості під керівництвом ШЕВЧЕНКО Лариси Володимирівни; Науково-дослідницький гірничорудний інститут Криворізького національного університету - В.о. директора, доктор технічних наук, професор, лауреат премії Президента України для молодих вчених ЩОКІН Вадим Петрович; ПАТ ПВП “Кривбасвибухпром” - В.о Голови правління ГАВРУК Андрій Васильович.
Також серед запрошених гостей до нас завітали викладачі та працівники закладу, які впродовж років сприяли розвитку центру, ділилися знаннями та плідно працювали.
Ще раз велике спасибі всім Вам, що розділили цей день разом з нами, нехай цей день залишиться в наших серцях назавжди.
Майстри створюють історію
Громадська організація «Криворізька міська асоціація «ПАРТНЕРИ», що створена в лютому 2020 року за ініціативою керівництва Приватного закладу «Центр професійної освіти і навчання» та Ради директорів підприємств, установ, організацій при названому закладі, 10 серпня 2023 року виступила організатором та провела на міському рівні урочистий захід до Дня Будівельника «Майстри створюють історію».
В заході взяли участь понад сто осіб: ветерани будівельної галузі, профспілки, об’єднання роботодавців, працівники будівельних підприємств, педагогічні працівники, учні та студенти професійних закладів освіти незалежно від ступеня акредитації або атестації, що здійснюють підготовку фахівців для будівельної галузі, громадськість, органи виконавчої влади та самоврядування
Програмою заходу передбачено: зустрічі з колегами, ветеранами праці; приємні спогади, якими готові ділитися; виступи з вітаннями представників від організаторів, органів місцевого самоврядування, громадськість, ветеранів будівельної галузі, профспілкок, об’єднань роботодавців, працівники будівельних підприємств, педагогічні працівники, професійних закладів освіти; урочистий прийом до сім’ї будівельників Кривбасу випускників закладів професійної освіти; виступи художньої самодіяльності; відкриття меморіальної дошки на честь славетного криворіжця, заслуженого будівельника України, керуючого трестом Криворіжіндусстрбуд майже півстоліття – ЗЕМЛЯНОМУ Миколі Федоровичу; покладання квітів до скульптурної композиції «Будівельникам Кривбасу»
Згадали будівельників, які сьогодні зі зброєю в руках, відстоюють цілісність незалежної України. Вшанували пам'ять за загиблими в війні, померлим колегам, друзям, рідним хвилиною мовчання.
Під гаслом: майбутнє в єдності поколінь, створено атмосферу дружби, поваги та партнерства між людьми різного соціального статусу, віку, освіти.
Бог створив Землю, а все інше на Землі побудували будівельники – люди з залізним характером, гарячим серцем, невгамовною душею, мрійники і творці! Завдяки професіоналізму та праці багатьох поколінь будівельників, створюється сучасне міське середовище, перевтілюється наше місто, а разом з ним і майбутнє нашої країни, її культура.
Майстри створюють історію! - говорять випускники будівельного факультету Криворізького національного університету, Криворізького будівельного фахового коледжу, Криворізького професійного будівельного ліцею і обіцяють шановним ветеранам, що рідний Кривий Ріг, буде ще охайнішим, ще просторішім, ще величнішим, ще комфортнішим! Під оплески отримують подарунки і пам’ятні значки «Будівельник Кривбасу»
27 квітня на базі Приватного закладу «Центр професійної освіти і навчання» пройшов Круглий стіл до Всесвітнього дня охорони праці, тема якого була «Організація безпечного та здорового середовища в умовах сьогодення», та конкурс творчих проектів «Організація безпечного місця для практичного навчання».
Учасниками заходу були фахівці з охорони праці які працюють на підприємствах нашого міста:
ПАДУРЕЦЬ Григорій Володимирович - інженер з охорони праці та пожежної безпеки ТОВ "РУДОМАЙН", ВОЛОШИНА Юлія Володимирівна - заступник генерального директора з охорони праці ТОВ "КРИВОРІЗЬКА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ", ЧЕХ Олена Сергiiвна - заступник директора з охорони працi ТОВ"ЛIНКСЕРВIC КР", ОРЄХОВА Вікторія Юріївна - провідний інженер з охорони праці ТОВ "Ливарно-механічний завод", БЄЛІНСЬКИЙ Максим Сергійович - провідний інженер з охорони праці ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", АНДРЕЙЧИКОВ Михайло Володимирович - провідний інженер з охорони праці ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", ГРИНЬКО Олена Володимирівна - інженер з охорони праці ПП "СТІЛ СЕРВІС", СОКОЛЮК Денис Олексійович - провідний інженер служби охорони праці ПАТ "ПВП "Кривбасвибухпром" та ТИНДЮК Андрій Віталійович – головний державний інспектор Південно – Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.
Також гостями заходу стали ПАРХОМЕНКО Олександр Олександрович – директор з охорони праці ПАТ "ПВП "Кривбасвибухпром", ТИЩЕНКО Ірина Вікторівна - начальник відділу з охорони праці ТОВ "АКВАПЛАСТ", ШМАТУХА Олександр Васильович – інженер з охорони праці ТОВ "АКВАПЛАСТ", ПОМАЗАН Тетяна – начальник служби з охорона праці ПП "СТІЛ СЕРВІС".
На початку заходу з вітальним словом виступив давній, надійний партнер Центру, безкомпромісний діяч та професіонал в сфері безпеки праці МАТВІЙЧУК Дмитро Лаврентійович – головний редактор журналу «Охорона праці» та СЕМЕНОВ Андрій Іванович – директор приватного закладу «Центр професійної освіти і навчання». Спікерами конкурсу були - КУДІН Максим Валерійович - викладач, експерт технічний з промислової безпеки, головний аудитор систем менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці, ФОРТУНА Ольга Віталіївна – викладач «Центру професійної освіти і навчання».
Переможцями конкурсу творчих проектів «Організація безпечного місця для практичного навчання» стали :
1. СОКОЛЮК Денис Олексійович - провідний інженер служби охорони праці ПАТ "ПВП "Кривбасвибухпром".
2. БЄЛІНСЬКИЙ Максим Сергійович - провідний інженер з охорони праці ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".
3. ГРИНЬКО Олена Володимирівна - інженер з охорони праці ПП "СТІЛ СЕРВІС".
20 березня 2023 року Центр успішно пройшов процедуру ліцензування за професією Машиніст конвеєра
Майже півтора роки знадобилося нам, щоб зробити задумане!
Нарешті результат: Приватний заклад "Центр професійної освіти і навчання" сертифіковано і внесено до міжнародного реєстру, як субєкт, що відповідає вимогам ISO 45001 та ISO 9001...
Ми вдячні нашим партнерам з ТОВ "Профвектор Груп" та Журнал Охорона праці
14 грудня 2022р.Приватний заклад «Центр професійної освіти і навчання» (м. Кривий Ріг) спільно з консалтинговою компанією ТОВ «Профвектор Груп» (м. Кривий Ріг) та за підтримки журналу «Охорона праці» провели вебінар ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ
На вебінарі були розглянуті:
Що таке атестація робочих місць?
Для чого проводиться атестація?
На які робочі місця проводиться атестація та чи завжди потрібно її проводити?
Хто проводить атестацію робочих місць?
Відповіді на ці та інші питання розкрила спікер заходу Оксана ОРЕХОВА - доктор медичних наук, лікар з гігієни праці
28 листопада 2022 року Центр успішно пройшов процедуру ліцензування за професієями "Штукатур" і "Лицювальник-плиточник"
14 листопада 2022 року Центр успішно пройшов процедуру ліцензування за професією "Монтер колії"
31 жовтня 2022 року Центр успішно пройшов процедуру ліцензування за професіями "Оглядач-ремонтник вагонів" та "Маляр"
6 жовтня 2022 року пройшло громадське обговорення проєкта змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.
Вебінар був організований журналом "Охорона праці"
Участь у заході приймали представники Міністерства економіки України, Державної служби з питань праці України, Конфедерації роботодавців України, Федерації профспілок України, провідних навчальних центрів з охорони праці та Європейського співтоварства з охорони праці (ESOSH).
Наш Центр також не залишився осторонь. Спільну позицію навчальних закладів на вебінарі висловила заступник директора, внутрішній аудитор за стандартом ISO 45001:2018, сертифікований спеціаліст основ стандарту ISO 9001:2015 Ганна Загребельна.
29 вересня 2022р.Приватний заклад «Центр професійної освіти і навчання» (м. Кривий Ріг) спільно з консалтинговою компанією ТОВ «Профвектор Груп» (м. Кривий Ріг) та за підтримки журналу «Охорона праці» провели вебінар ЗАСТОСУВАННЯ НАРЯДІВ-ДОПУСКІВ НА ВИКОНАННЯ РОБІТ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ В ГАЛУЗЯХ
На вебінарі були розглянуті:
Що це за документ наряд – допуск на виконання робіт?
В яких випадках чи на які види робіт видається наряд – допуск?
Хто несе відповідальність за оформлення наряд – допуск?
Як правильно організувати виконання робіт підвищеної небезпеки
Якими документами регламентовано видача наряд – допуску в галузях?
Відповіді на ці та інші питання розкрили спікер заходу КУДІН Максим Валерійович - експерт в сфері охорони здоров’я, безпеки праці ТОВ «Профвектор Груп» та ФЕДОРЕНКО Микола Дмитрович - заступник головного редактора журналу "Охорона праці"
8 вересня 2022р. відбувся вебінар АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ, на якому було розглянуто:
документи, які регламентують навчання з питань охорони праці
категорії працівників, для яких можливо проведення навчання на підприємстві
як правильно (відповідно до чинного законодавства) організувати на підприємстві навчання з питань охорони праці
що приховує п.3.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці
Спікер заходу Загребельна Ганна Анатоліївна – внутрішній аудитор з систем управління охороною здоровʼя та безпекою праці за ISO 45001:2018, сертифікований спеціаліст з основ стандарту ISO 9001:2015
7 вересня 2022 року Центр успішно пройшов процедуру ліцензування за професією "Підривник"
26 серпня відбувся вебінар ОСОБЛИВОСТІ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ, на якому були розглянуті питання:
Призупинення трудових договорів на період воєнного стану.
Звільнення працівників під час дії воєнного стану
Зміни в Кодексі законів про працю України», які набрали чинності 19.08.2022 та які діятимуть протягом воєнного стану
Спікер заходу Єрьоменко Ганна Станіславівна - консультант – експерт у сфері трудових відносин ТОВ Профвектор Груп
Модератор заходу - внутрішній аудитор з систем управління охороною здоровʼя та безпекою праці Загребельна Ганна Анатоліївна
5 серпня відбувся вебінар ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я та БЕЗПЕКА ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ, на якому були розглянуті питання:
На які підприємства поширюються Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров'я на роботі в металургійній промисловості НПАОП 27.0-7.04-21
Чи необхідно проходити навчання за даними Мінімальними вимогами
Що робити підприємству, якщо в дозвільних документах вказаний скасований НПАОП?
Спікер заходу Кудін Максим Валерійович - консультант – експерт в сфері охорони здоровʼя, безпеки праці та пожежної безпеки ТОВ Профвектор Груп
Модератор заходу Загребельна Ганна Анатоліївна - внутрішній аудитор з систем управління охороною здоровʼя та безпекою праці.
14 липня 2022 року відбувся ВЕБІНАР «ФРОНТ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ: Навчання з питань охорони праці ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ І НАВЧАННЯ (м. Кривий Ріг) в умовах воєнного стану»
Модератор: Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці»
Спікери: Віталій Цопа, професор МІМ-Київ, доктор технічних наук, консультант та викладач з ISO 45001 та інших
Андрій Семенов, директор ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ І НАВЧАННЯ м. Кривий Ріг
Ганна Загребельна, заступник директора з навчання ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ І НАВЧАННЯ м. Кривий Ріг
Основні питання зустрічі:
Чи змінилося щось в організації навчання з питань охорони праці в умовах воєнного стану?
З якими проблемами зіткнувся навчальний центр з початком воєнного стану та як їх вирішував?
Що планує керівництво Центру щодо розвитку та оновлення роботи навчального центру?